Už v apríli začala aplikácia Google Maps obmedzovať možnosť počúvania hudby počas navigácie. Zatiaľ čo v minulosti mohli používatelia jednoducho ovládať prehrávanie hudby priamo cez tlačidlo v aplikácii, táto možnosť bola na jar odstránená. Funkcia pritom fungovala len pre tých, ktorí si ju manuálne aktivovali v nastaveniach.
Podľa správy portálu 9to5Google bola táto funkcia definitívne odstránená vo verzii aplikácie 25.28 pre Android. Používatelia s touto verziou už nemajú prístup k rozhraniu, ktoré im umožňovalo prepínať skladby priamo v navigačnej obrazovke. Zmizla aj možnosť „Predvolená mediálna aplikácia“, ktorá umožňovala nastaviť si napríklad YouTube Music alebo Spotify ako východiskový prehrávač hudby.
Zostáva funkcia dostupná aspoň na iOS?
Podľa webu Android Police je daný prepínač stále dostupný a funkčný vo verzii Google Maps pre iOS. To naznačuje, že môže ísť len o dočasný problém na Android zariadeniach. Na iPhonoch si však používatelia môžu vybrať iba medzi aplikáciami Spotify a Apple Music – podpora pre YouTube Music v tomto prípade chýba.
Tento článok pochádza z partnerského webu vydavateľstva Ringier. Obsah a údaje v ňom uvedené boli prevzaté bez redakčných zásahov.