<!--Y5Sw1STiZEayoqy8-->
7. Jan. 2026 o 13:00

SITA
sita.sk

Dráma na Krahuliach: 11-ročný chlapec vypadol z lanovky, polícia vysvetlila, ako k nehode došlo

V lyžiarskom stredisku Krahule došlo k nehode.
V lyžiarskom stredisku Krahule došlo k nehode. facebook.com/Polícia SR - Banskobystrický kraj
Ako informovala Horská záchranná služba (HZS), chlapec si pádom zo štvorsedačkovej lanovky z výšky približne piatich metrov.

V lyžiarskom stredisku Krahule v pondelok vypadol 11-ročný chlapec z lanovky. Zasahovali leteckí záchranári, ktorí ho previezli do banskobystrickej nemocnice, kde bol ošetrený a prepustený do domácej liečby.

„Podľa doposiaľ zistených informácií mal chlapec vypadnúť z lanovky po tom, ako prekĺzol popod bezpečnostnú zábranu. Pri udalosti nebolo zistené cudzie zavinenie ani technická porucha dopravného zariadenia strediska,“ informovala banskobystrická krajská polícia na Facebooku.

Horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS), chlapec si pádom zo štvorsedačkovej lanovky z výšky približne piatich metrov privodil poranenia hlavy, trupu a hornej končatiny.

„Na pomoc mu vyrazili horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra slúžiaci na Skalke v Kremnických vrchoch. Po ich príchode sa na mieste nachádzali aj ďalšie záchranné zložky,“ uviedla HZS.

Ďalšie vyšetrenie v nemocnici

Počas prebiehajúcej záchrannej akcie boli horskí záchranári požiadaní aj o ošetrenie 15-ročnej lyžiarky, ktorá si v rovnakom lyžiarskom stredisku pádom spôsobila zlomeninu predlaktia. Po ošetrení pokračovala pacientka s rodinným príslušníkom na ďalšie vyšetrenie do nemocnice.

Polícia pripomína zmeny v pravidlách na lyžiarskych svahoch od začiatku roka 2026, podľa ktorých musia ochrannú prilbu mať povinne všetky osoby do dovŕšenia 18 rokov veku.

Zdroj: sita.sk

Tento článok pochádza z partnerského webu vydavateľstva Ringier.

;