<!--Y5Sw1STiZEayoqy8-->

Témy dňa

🔥
Najaktuálnejšie témy za posledných 24 hodín
chorvatsko
ukrajina
Ilustračná fotografia.
Nemeckého dobrovoľníka bojujúceho na Ukrajine odsúdili v Bielorusku na trest smrtiV súčasnosti nie jasné, či sa 30-ročný Nemec plánuje voči rozsudku odvolať.
Mykolajiv po ruskom ostreľovaní
Vojna na Ukrajine: Ruský raketový útok zabil v Mykolajive troch ľudíViacero ľudí sa pri útoku ruskej armády zranilo.
Ukrajinský vojak nastupuje do člna na brehu rieky Dneper na frontovej línii pri Chersone.
„Lístok na plavbu po rieke Styx.“ Ukrajinci mohli prísť v Krynkách o vyše tisíc vojakovUkrajinské médiá prinášajú svedectvá vojakov, ktorí bojovali na ľavom brehu Dnepra. Na zložitosť misie ešte vlani v decembri upozorňovali americké denníky.
Ruskí vojaci - ilustračné foto
Vojna na Ukrajine: Rusko malo prevziať kontrolu nad ukrajinskou osadou JurivkaUkrajinské jednotky trápi nedostatok vojenského materiálu, ruskej armáde sa tak darí postupovať vpred.
Stanislava Harkotová: Ešte sme nezomreli 1
Keď sa Ukrajina symbolicky nadýchla slobody a po prvý raz vzoprela PutinoviRaz som sa na jedného z mojich ukrajinských priateľov obrátila s otázkou, či bol vznik modernej Ukrajiny iba dielom náhody. Po rokoch strávených u našich susedov som vedela, ako mi odpovie – že Ukrajinci prelievali krv za ideu vlastného štátu celé storočie.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na stretnutí s britským premiérom Keirom Starmerom a jeho ministrami
Zelenskyj vyzval na zrušenie zákazu používať rakety dlhého dosahuUkrajinský prezident je prvým zahraničným lídrom, ktorý osobne vystúpil pred britským vládnym kabinetom od roku 1997, keď tak urobil vtedajší americký prezident Bill Clinton.
Ropovod Družba na Slovensku prevádzkuje Transpetrol
Na Slovensko prestala tiecť ropa od ruského Lukoilu. Ohrozí to dodávky pohonných hmôt?Podobné problémy má aj susedné Maďarsko. Agentúra Bloomberg uviedla, že Ukrajina v júni sprísnila sankcie voči ruskej spoločnosti Lukoil.
Policajti v Rusku – ilustračné foto
Rusko tvrdí, že zneškodnilo 19 ukrajinských dronovUkrajina tento rok zintenzívnila svoje útoky na ruské územie, pričom sa zamerala na energetické zariadenia, ktoré podľa nej zásobujú ruskú armádu.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Bezpečnostnú dohodu s Ukrajinou uzavrelo už aj SlovinskoPodobný dokument už s Kyjevom podpísalo viacero krajín a na okraj štvrtkového samitu aj Česko.