<!--Y5Sw1STiZEayoqy8-->

Témy dňa

🔥
Najaktuálnejšie témy za posledných 24 hodín
atentat na fica
Čínski predajcovia Shein a Temu pravidelne čelia kritike.
Zdieranie zamestnancov aj manipulácia zákazníkov. Čínski obchodníci čelia ostrej kritike (ekonomický výber)Čínski maloobchodní predajcovia Shein a Temu sú opäť pod paľbou kritiky. Organizácie aj aktivisti im vyčítajú kontroverzné predajné praktiky či zlé podmienky, v ktorých pracujú ich zamestnanci.
Robert Fico
Zdravotný stav Roberta Fica je naďalej vážny, ale stabilizovaný, potvrdil výstup z multidisciplinárneho konzíliaFakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici sa aj vo štvrtok vyjadrila k zdravotnému stavu premiéra Roberta Fica, ktorého pred vyše týždňom viacnásobne postrelil atetnátnik z Levíc po rokovaní vlády v Handlovej.
Atentát na Roberta Fica.
Atentát na Roberta Fica: Strelec sa chystal na útok dva dni. Konal bez emócií a nenávistne, tvrdí sudcaStrelec Juraj C. atentát na premiéra pred súdom oľutoval a tvrdil, že ho nechcel pripraviť o život. Pre Roberta Fica si v deň útoku pripravil knihu. O tom, čo sa chystá urobiť, vraj nikomu nepovedal.
Evanjelický teológ Ondrej Prostrednik
Pacifizmus musí byť zodpovedný. Nastavenie druhého líca je nevyhnutnosťou (názor Ondreja Prostredníka)Časť kresťanov sa našla v láske, časť v strachu z božieho trestu. Našou úlohou je dosiahnuť, aby mohli vedľa seba žiť. Hovorme o nádeji, že vo vzájomnom rešpekte to dokážeme.
Tlačová konferencia po mimoriadnom rokovaní vlády 16.5.2024
Hlas nemá svojho Roberta Kaliňáka. No je príliš dôležitý na to, aby ho Smer zhltol (komentár Martina Behula)Bez ohľadu na to, koho si strana vyberie, nebude to nástupca Petra Pellegriniho, ale len jeho náhradník. Nerobme si ilúzie, Pellegrini je jediným dôvodom, prečo Hlas vznikol.
Atentát na Roberta Fica.
Atentát na Roberta Fica: Bol to pokus o vraždu alebo terorizmus? Experti sa nezhodujúVraždu dvoch LGBTI+ ľudí z októbra 2022 na Zámockej ulici v Bratislave prekvalifikovali na teroristický útok už po piatich dňoch od tragédie. Aj tento strelec pôvodne zvažoval likvidáciu predsedu vlády. Zisťovali sme, čo má prípad spoločné s atentátom na Roberta Fica a v čom sa odlišuje.
peter pellegrini
slovensko
Európska komisia - Ilustračná foto
Európska komisia povedie voči Slovensku tri právne konania, na odpoveď máme dva mesiaceKomisia upozorňuje napríklad na nedodržiavanie pravidiel EÚ o dohľade nad bezpečnosťou civilného letectva a výhrady má aj v oblasti rozpočtu.
Niektorým klientom narástli úroky pri hypotékach.
Štátna pomoc na hypotéky nie je veľmi úspešná. Vláda preto zmierňuje pravidlá, aby na ňu dosiahlo viac ľudíPomoc od štátu sa upraví. O finančný príspevok budú môcť požiadať aj ľudia, ktorí sa snažili získať výhodnejší úrok.
Polícia vyšetruje úmrtie mladistvej osoby v Rožňave. (ilustračné foto)
Tragické úmrtie Miroslava († 15) na večierku v Rožňave: Polícia apeluje na deti i rodičov!Polícia vyšetruje úmrtie mladistvej osoby, ktorej telo bolo bez známok života nájdené v jednom z rodinných domov v Rožňave.
SHMÚ vydal pre viaceré okresy výstrahu druhého stupňa pred búrkami. (ilustračné foto)
Pozrite, čo sa na nás valí! Výstrahy SHMÚ pred búrkami: V TÝCHTO okresoch to bude najhoršieBúrok sa nezbavíme ani dnes.
Ilustračná snímka
Minuloročný pokles sa zrejme končí, situácia v priemysle sa ustálilaPriemysel prekvapili pozitívne zmeny. Dobrá situácia v Nemecku vie pomôcť Slovensku a čakať môžeme aj zníženie úrokových sadzieb.
Čínski predajcovia Shein a Temu pravidelne čelia kritike.
Zdieranie zamestnancov aj manipulácia zákazníkov. Čínski obchodníci čelia ostrej kritike (ekonomický výber)Čínski maloobchodní predajcovia Shein a Temu sú opäť pod paľbou kritiky. Organizácie aj aktivisti im vyčítajú kontroverzné predajné praktiky či zlé podmienky, v ktorých pracujú ich zamestnanci.
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.
Korupčná kauza exprokurátora Kováčika: Špecializovaný trestný súd prerušil stíhanieDušana Kováčika obžaloba viní zo zločinu prijímania úplatku.
Robert Fico
Ako bude vyzerať Slovensko po atentáte na Roberta Fica? (podcast Bárdy & Káčer)Novinár Peter Bárdy, dlhoročný diplomat Rastislav Káčer a riaditeľ nadácie Otvorenej Spoločnosti Fedor Blaščák sa v najnovšej časti podcastu Bárdy&Káčer rozprávajú o atentáte na premiéra Roberta Fica.
Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini.
Silné slová prezidentky Čaputovej Pellegrinimu: Je vždy bolestné, keď nám odchádzajú najbližší!Adresovala mu sústrastné slová.
Hokejový tréner Róbert Kaláber a niekdajší špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
Lipšic pred rokmi zrazil otca trénera poľských hokejistov Kalábera: Môže sa to stať každému, ale toto mi hlava neberie!Nerozumie jednej veci.
Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).
Nové správy o zdravotnom stave premiéra týždeň po atentáte: Čo je s Ficom!Ako je na tom?
Slovenský hokejista Martin Pospíšil prichádza na vyšetrenie do nemocnice v Bratislave.
Zranený Martin Pospíšil absolvoval v Bratislave vyšetrenie: Bude musieť podstúpiť operáciu?Jeho stav mu nedovolil zasiahnuť do ďalšieho priebehu svetového šampionátu.
Pri nehode v okrese Levice prišiel o život 55-ročný vodič.
Tragická nehoda v Pohronskom Ruskove: Auto po náraze začalo horieť, vodičovi († 55) sa už nedalo pomôcťVodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
Streľba v prešovskom pohostinstve. (ilustračné foto)
Streľba v prešovskom pohostinstve: Podozrivého muža (50) polícia vypátrala a zadržalaZbraň a strelivo mal v nelegálnej držbe.
Skupina Elán - Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Ján Baláž.
Prekvapivé slová Joža Ráža 9 mesiacov po smrti Patejdla († 68): To ho dobehlo a zabilo!So svojimi kolegami zo skupiny Elán sa stihol rozlúčiť.
počasie